W dniu 28 sierpnia 2016 r. na terenie placu rekreacyjno - sportowego w Tryńczy odbył się III Międzypowiatowy Przegląd Orkiestr Dętych OSP. W prezentacjach udział wzięło cztery orkiestry: Orkiestra Dęta OSP Gać, Orkiestra Dęta OSP Medyka, Orkiestra Dęta OSP Łopuszka Wielka i Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Tryńcza.

Przegląd miał charakter konkursowy, w którego skład wchodziły dwa etapy: przemarsz orkiestr z placu szkolnego na plac obok Urzędu Gminy, podczas którego jury opiniowało grę w marszu oraz musztrę paradną , a następnie oceniano koncerty orkiestr. Dodatkową atrakcją były pokazy grup choreograficznych z Gaci oraz Tryńczy.

Gacka Orkiestra, która na estradzie zaprezentowała utwory „Children of Schanchez” muz. Chuck Magnione, „Parafraza na tematy góralskie” muz. Edward Czerny, i „Bugler”s Holiday” muz. Michael Edwards, zwyciężyła w kategorii musztry paradnej oraz zdobyła I miejsce za ogólny wyraz artystyczny, uzyskując nominację do przyszłorocznego przeglądu wojewódzkiego..

Organizatorami przeglądu byli: Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Rzeszowie Janusz Konieczny i Wójt Gminy Tryńcza Ryszard Jędruch, przy współpracy Trynieckiego Centrum Kultury w Tryńczy i Biura Terenowego Związku OSP RP w Przemyślu. Występy zespołów oceniało dwuosobowe Jury w składzie płk Tadeusz Dobrowolski i ks. prof. Mieczysław Gniady.

Więcej na stronie: http://www.tryncza.eu/page/news/4148/iii-miedzypowiatowy-przeglad-orkiestr-detych-w-trynczy.html