Wprowadzeniem Sztandaru OSP Gać i odegraniem hymnu strażackiego przez orkiestrę dętą  rozpoczęło się piąte w gminie Walne Zebranie Sprawozdawcze. Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego  druha Andrzeja Szpytmę-długoletniego Członka Zarządu pełniącego funkcję Wiceprezesa, Z-cy Naczelnika.

Prezes druh Paweł Wajhajmer  powitał zebrane druhny i druhów, oraz zaproszonych gości  w osobach miedzy innymi:

Druh Wiesław Kubicki - Członek Zarządu Głównego ZOSP RP Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego i Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP

Druh Stanisław Zając-Prezes Honorowy Związku OSP RP

Druh Jacek Pieniążek - Radny Powiatu Przeworskiego

Pan Janusz Wajhajmer - Radny Powiatu Przeworskiego

Pan st. bryg. Janusz Flak-Komendant Powiatowy PSP w Przeworsku

Druha Grażyna Pieniążek- Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Wójt Gminy

Druh Lesław Stańko-Wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Przewodniczący Rady Gminy

Radni Rady Gminy  w osobach: druhowie  Emil Pacuła i  Marian Majcher, Panie Katarzyna Szlęk, Agnieszka Bemben-Panek, Panowie Rafał Homik i Edward Kowalik

Pan Mariusz Pawlak- Sekretarz Gminy Gać

Pan bryg. Paweł Janas-Zastępca Komendanta Powiatowego PSP  w Przeworsku

Pan  Grzegorz Gdula-Dyrektor TUW w Jarosławiu

Pan  Artur Stalmach-Dyrektor Okręgowy PCK w Rzeszowie

Druh  Józef Więcław-Dyrektor SP ZOZ w Przeworsku

Druh Tomasz Huc-Prezes Rejonowy PCK w Przeworsku.

Przewodnictwo obradom objął druh Lesław Stańko i po wyborze Komisji Mandatowej  ,Uchwał i Wniosków wręczone zostało  Odznaczenie: Złoty Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa po raz drugi otrzymał druh Prezes Paweł Wajhajmer.
Wręczenia Odznaczenia dokonali: Członek Zarządu Głównego ZOSP RP Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego i Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP druh Wiesław Kubicki,Komendant Powiatowy PSP w Przeworsku st. bryg. Janusz Flak,  Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Wójt Gminy druha Grażyna Pieniążek,Prezes Honorowy Związku OSP RP Druh Stanisław Zając,Wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Przewodniczący Rady Gminy Druh Lesław Stańko.

Frekwencja wyniosła 78%.W  sprawozdaniu z działalności za 2016 rok  Prezes druh Paweł Wajhajmer podkreślił, że OSP Gać zrzesza 93 członków i 10 honorowych oraz 2 drużyny młodzieżowe chłopców i dziewcząt.

Wykonane prace:  remont świetlicy, zamontowanie monitoringu i alarmu, remonty bieżące, wymiana zbiornika na wodę w samochodzie Jelcz, zakup mundurów, ubrań specjalnych i drobnego sprzętu, opału, energii,paliwa, koszty  ubezpieczeń, przeglądów, badań lekarskich    finansowane przez: Gminę Gać, Zarząd Główny OSP, KSRG, Nadleśnictwo Kańczuga, Bank Spółdzielczy Łańcut,dotacje firm ubezpieczeniowych,  środki własne OSP, sponsorzy.

Jednostka  w roku sprawozdawczym wyjeżdżała 20 krotnie w tym 17 razy na terenie naszej gminy do 3  pożarów i 17 miejscowych zagrożeń, oraz na wezwanie PSP. Udział w zawodach gminnych w grupie A  i C oraz MDP dziewczyny zajmując

I miejsca, MDP chłopcy  III miejsce,  w zawodach powiatowych w Zarzeczu zajmując II miejsce MDP dziewczyny i III miejsce MDP chłopcy. Udział w Manewrach KSRG i Manewrach Międzygminnych.

W wyniku  zmiany osobowej  w Zarządzie: Wiceprezesem-Naczelnikiem został druh Tomasz Adamczak, Z-ca Naczelnika druh Rafał Rogala, kronikarzem druh Wojciech Szpytma.

Sprawozdanie z działalności orkiestry złożył druh Wiceprezes bryg. Dariusz Homa przedstawiając społeczną jej działalność w ciągu minionego roku,  a  dzisiejszy występ to 693 w ciągu 27 lat.

Po zakończonej dyskusji Przewodniczący obrad poddał pod głosowanie udzielenie absolutorium Zarządowi  OSP, które przez zebranych zostało przyjęte jednogłośnie. Po dyskusji wręczone zostały przez Prezesa, Naczelnika i Prezesa Honorowego Statuetki sponsorom,oraz druhowi Andrzejowi Filarowi  byłemu Naczelnikowi
i Skarbnikowi w latach 2003-2016 w podziękowaniu za społeczną służbę.

Na zakończenie Walnego Zebrania orkiestra dęta wykonała Rotę, a następnie kilka utworów.