Już po raz siódmy w swojej historii Orkiestra Dęta OSP Gać zapewniła oprawę muzyczna Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka 2015, które w tym roku obchodzono w dniu 30 maja w Przemyślu łącznie z jubileuszem 150-lecia Zawodowej Straży Pożarnej w Przemyślu. Uroczystości rozpoczęła Msza Św. w Bazylice Archikatedralnej pw. Św. Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia NMP, odprawiona pod przewodnictwem JE Księdza Biskupa Adama Szala – Biskupa Przemyskiego. W koncelebrze uczestniczyli kapelani służb mundurowych i kapelani Państwowej Straży Pożarnej. Podczas uroczystego apelu Złotym Znakiem Związku odznaczono sztandar KM PSP w Przemyślu, a wyróżnieni strażacy otrzymali odznaczenia, awanse i nagrody. Złotą Odznakę Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, nadawaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych otrzymał st. bryg. w st. pocz. Roman Petrykowski – emerytowany Z-ca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, członek honorowy OSP w Gaci. Uroczysty apel zakończyła defilada pododdziałów służb mundurowych oraz Orkiestry Dętej OSP w Gaci, po której zespół zaprezentował kilka utworów muzycznych publiczności zgromadzonej na przemyskim Rynku.

Więcej zdjęć w galerii:  http://www.ospgac.pl/galeriaszczeg/75

Opracował: