W dniu 19 marca 2016 roku w Domu Strażaka w Gaci odbył się XI Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w GACI.

Na ogólną liczbę 29 Delegatów w Zjeździe uczestniczyło 93% oraz zaproszeni goście w osobach:

• Członek Zarządu Głównego ZOSP RP-dh WIESŁAW KUBICKI,

• Prezes Honorowy ZOSP RP -dh STANISŁAW ZAJĄC

• Komendant Powiatowy PSP w Przeworsku -st.bryg. JANUSZ FLAK

• Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Przeworsku -bryg. DARIUSZ HOMA

• Przedstawiciele Senatora Pana MIECZYSŁAWA GOLBY -Pan Wojciech Bichajło i Pan Andrzej Homa

• Radny Rady Powiatu Pan JACEK PIENIĄŻEK

• Przewodniczący Rady Gminy Gać Druh LESŁAW STAŃKO

• Wójt Gminy Gać Druhna GRAŻYNA PIENIĄŻEK

• Przedstawiciel TUW Pan WIESŁAW OLBRYCHT

• Komendant Komisariatu Policji w Kańczudze Pan nadkomisarz ROBERT PIĄTEK

• Komendant Gminny Związku OSP RP w Gaci druh PAWEŁ WAJHAJMER

• Prezes oddziału rejonowego PCK w Przeworsku druh TOMASZ HUC

Otwarcia Zjazdu dokonała Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w GACI druhna Grażyna Pieniążek dokonując wprowadzenia, uczczenia minutą ciszy zmarłych w okresie ostatnich 5 lat 11 druhów, wyboru przewodniczącego obrad Zjazdu, którym został druh Dariusz Homa. Po przyjęciu porządku i regulaminu obrad powołane zostały komisje: Mandatowo-Wyborcza pod przewodnictwem druha Janusza Wołowca , Uchwał i Wniosków pod przewodnictwem druha Mariusza Fołty. Wręczono pamiątkowe Dyplomy za wieloletnią ofiarną i bezinteresowną służbę dla druhów którzy obecnie nie zostali wybrani przez poszczególne Walne Zebrania do składu Zarządu Oddziału Gminnego.

W sprawozdaniu złożonym przez Prezesa druhnę Grażynę Pieniążek z działalności Zarządu Oddziału Gminnego Związku w latach 2011-2016 Ochotnicze Straże Pożarne, których jest 6 gromadzą obecnie 259 członków czynnych. W okresie sprawozdawczym dzięki środkom finansowym z Zarządu Głównego, Komendanta Głównego, Urzędu Marszałkowskiego, WFOŚiGW, TUW-u oraz z budżetu gminy dokonano zakupu: średniego samochodu MAN w 2013 roku, lekkiego FORD CUSTOM w 2015 roku, Motopompy TOHATSU w 2011, zestawu narzędzi hydraulicznych LUKAS w 2012, lekkiego samochodu FORD TRANSIT dla jednostki OSP Mikulice w 2013, dla Wolicy OPELA MOVANO w 2014 roku, pozyskano samochód VOLKSWAGEN do przewozu orkiestry. Udało się zlikwidować 2 Żuki - pozostał jeszcze tylko 1. Zakupiono i pozyskano węże ssawne, 3 pompy szlamowe, 4 piły spalinowe, mundury bojowe i wyjściowe.

Przez ostatnie 5 lat odbyły się następujące uroczystości strażackie i jubileuszowe: Zjazd Oddziału Powiatowego w Domu Strażaka w Gaci w dniu 16 października 2011 roku, Jubileusz 60-lecia OSP Wolica dnia 15 lipca 2012 roku wizyta Komendanta Głównego PSP generała brygadiera Wiesława Leśniakiewicza w jednostce w Gaci dnia 14 lutego 2014 roku, 25-lecie Orkiestry Dętej OSP Gać dnia 27 lipca 2014 roku, Jubileusz 110-lecia OSP Gać dnia 4 października 2015 roku oraz coroczne obchody patronki muzyki Św. Cecylii.

Przy OSP działa orkiestra dęta wraz z grupą mażoretek , która kilkakrotnie brała udział w Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr OSP i w 2015 roku zajęła IX miejsce na 19 najlepszych strażackich orkiestr w kraju, których mamy w Polsce ponad 800 a w okresie 26 lat wystąpiła 650 razy w czasie uroczystości organizacyjnych, religijnych, świąt państwowych i rodzinnych.

W wyniku jawnych wyborów Zarząd i Komisja Rewizyjna ukonstytuowały się następująco:

Członkowie Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP

L.p.